News >> Breaking News >> 24-ore

Meta shkel në tokë amerikane/ Ambasadorja Yuri Kim e fton për darkë si ish ministër i jashtëm


Air France pas 32 vitesh rifillon fluturimet drejt Tiranës


Japonia grant 1 milion euro për Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë


Begaj “shpall” non grata Berishën/ Presidenti i zgjedhur e përjashton nga takimi me ish-krerët e shtetit


“Hapje e partisë dhe front opozitar”, Berisha: Bashkohemi me ata që duan të shpëtojnë Shqipërinë nga ky regjim


Presidenti para Olivér Várhelyi: Bullgaria pret që Maqedonia e Veriut ta zbatojë Marrëveshjen


Balluku: Në 2 korrik dorëzojmë tunelin e Skërficës, 3 muaj para afatit


Meta: Lidhja Shqiptare e Prizrenit, vepër e gjallë frymëzuese


SPAK kërkon konfiskimin e shtëpisë së pushimit të ish-gjyqtarit të Kushtetueses


Vila, makina luksoze, godina e truall/ Sekuestrohet pasuria e supergrabitësit Gentian Sharra, i arrestuar pas dëshmisë së Dumanit


Abazoviq: Jemi afër arritjes së kritereve përfundimtare


Respektimi i të drejtave të bullgarëve maqedonas është një parakusht kyç për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE


Berisha sulmon Bashën nga Këshilli Kombëtar: Në 8 vite udhëheqje dështake dhe me pazare


KIEV – Ukraina i kërkon Gjermanisë ndalimin e furnizimit me gaz përmes ”Nord Stream 1”


“Vjedhin natën dhe dalin ditën me thirrjet: Rroftë Amerika!”, Berisha: Shqipërinë e bëjnë shqiptarët


Si mund të arrijë BE-ja një marrëveshje për të ndaluar blerjen e naftës ruse


Sali Berisha: Çdo mëngjes duhet të ngrihemi e të themi çfarë do bëj unë kundër këtij regjimi dhe Ramës?


INTERVISTA: Rexhep Qosja për Ramën, Berishën, SHBA dhe Albin Kurtin


“37 kandidatët për anëtar Kryesie të Berishës ‘Lulzimsa të dalluar’, do çojnë PD-në drejt humbjes së radhës


Pse lufton Amerika me Rusinë


Rama: Ekoresorti unikal “CampNivica”, investimi suedez mes majave të Kurveleshit


Ambasada e SHBA-së dhuron një pjesë të paketës prej 1.2 milionë dollarësh për Policinë


Vuçiç paralajmëron gjëra të mëdha në nismën “Ballkani i Hapur”


Plani sekret i Boris Johnson për Komonuelthin Evropian si alternativë ndaj Bashkimit Evropian


Tre sfidat e qershorit, njihuni me programin e kuqezinjve të Rejës


13 gra dhe fëmijë riatdhesohen nga Siria, Çuçi i pret në aeroport: Mirënjohje për SHBA, operacionet me partnerët do të vijojnë


“Përveç djalit, do jepja gjithçka për Champions”, mesfushori i Realit ndez atmosferën


Rama në Berlin, takim me kryetarin e grupit parlamentar të SPD, Mützenich


Integrimi në BE/ PE voton me 519 vota pro rezolutën e Shqipërisë


Nga Nuredin Dumani te Leonard Palushi e Erion Alibej, kush janë 18 të arresuarit e operacionit “Golden bullet”


Japonia financon për zgjerimin, financimin dhe digjitalizimin e sektorit rural


Autoriteti i Konkurrencës: Duhet metodologji për tarifat e kontrollit të pompave të karburantit


Sejko: Konsolidimi i sektorit bankar do të rrisë eficiencën dhe modernizimin e sektorit


Të liberalizuarit, 32.72 lekë/kwh për bizneset në 35kv; Kalon tarifa 20, 10, 6 kv dhe rregullorja për terminalin e gazit në Vlorë


Qeveria shqiptare me mbështetjen e Japonisë dhe FED invest, synon zgjerimin e financimit dhe digjitalizimin e sektorit rural


Suedia nënshkruan dokumentin e aplikimit për anëtarësim në NATO


Aleksis Tsipras kërkon rikthimin, pas votimit historik të ditës së dielë


Të metat fatale të autokracisë


Rrethimi me shembuj e than lëvizjen e Berishës


Pas “goditjes” nga SHBA, Nikolla Gruevski dënohet me 7 vite burg


Panairi i librit akademik dhe shkencor, mbi 2000 tituj të Shqipërisë dhe Kosovës


Ndihmëssekretarja Donfried viziton javën e ardhshme Shqipërinë


Kërkoi pezullimin e dënimit, Gjykata e Lartë refuzon kërkesën e ish kryeprokurorit Llalla


Vuçiç: Nuk vendosim sanksione ndaj Rusisë, Serbia nuk mund të rrezikojë interesat kombëtare


“Presidenti, jo nga kuvendi”/ Rama ndërpret ëndrrën për deputetët, majtas e djathtas


“Përligjin spekulimin”, Berisha: Qeveria të anulojë Bordet monitoruese për çmimet


FMN vlerëson qasjen rregullatore të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare


Rama për WELT: Bashkimi Evropian është si një njeri që ecën me plagën hapur


Gjyqi ndaj Thoma Gëllçit më 4 maj, u arrestua pas akuzës së SPAK për abuzime me tenderat


Konfirmon Abazoviç: Kemi marrëveshje për formimin e qeverisë në Mal të Zi


    
Most Read

2024-06-17 03:37:37