Μήπως τελικά η εξυπνότερη επαγγελματική επιλογή είναι αυτή που απαιτεί τον λιγότερο κόπο; Για τους τεμπέληδες σίγουρα.
Σε μια περίοδο, που το εργασιακό άγχος έχει εκτοξευθεί, η συζήτηση περί καλύτερης αξιοποίησης των δεξιοτήτων του καθένα φαίνεται ότι έχει πάρει φωτιά. Ωστόσο σταδιακά φαίνεται ότι η έννοια του “τεμπέλη” εργαζομένου απαλλάσσεται της ταμπέλας ταμπού. Στην τελική αν σου αρέσει να δουλεύεις με τις πιτζάμες ή δεν θέλεις να δουλεύεις έξι ημέρες την εβδομάδα γιατί πρέπει να ντρέπεσαι για αυτό; Οι περισσότεροι από εμάς ονειρευόμαστε μια καλοπληρωμένη δουλειά, που απαιτεί το λιγότερο δυνατό κόπο και κυρίως χρόνο.
Περισσότερα στο penna.gr
2024-07-27 06:35:25